You are currently viewing Mądrość gorącej czekolady

Mądrość gorącej czekolady

Grupa absolwentów z dorobkiem kariery, rozmawiała na zjeździe o swoim życiu. Zdecydowali złożyć wizytę swojemu  dawnemu profesorowi z uniwersytetu, już na emeryturze, który był dla nich inspiracją i przykładem.

Podczas wizyty rozmowa zeszła na temat stresu pracy, życia i relacji międzyludzkich. Oferując swym gościom gorącą czekoladę, profesor wyszedł do kuchni i wrócił z dużym dzbankiem czekolady i zestawem najrozmaitszych filiżanek. Niektóre były z porcelany, ze szkła, a inne kryształowe. niektóre wyglądały skromnie, a inne wytworne. Profesor zaprosił gości,  by częstowali się czekoladą. Gdy wszyscy trzymali w rękach filiżanki z gorącą czekoladą, profesor podzielił się swoimi myślami. Miło, że wzięliście wszystkie ładne filiżanki, a zostawiliście te proste i tanie.” Chociaż zwykle pożądacie dla siebie wszystkiego, co najlepsze, staje się to jednak źródłem waszych problemów i stresu.” Filiżanka, z której pijecie nie dodaje nic do jakości gorącej czekolady. W większości wypadków jest tylko droższa, a czasami nawet ukrywa co pijemy. To, co każdy z was chciał to była gorąca czekolada. Nie filiżanki chcieliście… lecz świadomie wybraliście te najładniejsze.

A następnie zaczęliście przyglądać się filiżankom innych. A teraz przyjaciele, proszę rozważcie w sobie… Życie jest jak gorąca czekolada… a praca, pieniądze i pozycja społeczna to filiżanki. Są tylko naczyniami, które podtrzymują i mieszczą w sobie życie. Twoja filiżanka nie określa, ani nie zmienia jakości twojego życia. Czasem koncentrując się tylko na filiżance, nie umiemy się cieszyć gorącą czekoladą, którą zapewnił nam Bóg. Zapamiętaj na zawsze… Bóg parzy na serce , On nie wybiera filiżanki. Najszczęśliwsi ludzie na świecie wcale nie mają wszystkiego co najlepsze. Oni po prostu tworzą wszystko co najlepsze z tego co mają!!!

Ciesz się Życiem . . . Kochaj . . . Opiekuj się . . .Rozmawiaj . . .

Resztę zostaw Bogu.~ i zapamiętaj ~ Najbogatszy nie jest ten kto ma najwięcej, lecz ten kto najmniej potrzebuje.

Ciesz się, smakując swoją gorącą czekoladę!!!