You are currently viewing Jakie podejmujesz decyzje?

Jakie podejmujesz decyzje?

Powtórzonego Prawa 32:46-47 Weź do serca swego wszystkie słowa, którymi ja was dziś ostrzegam, abyście je przekazał swoim synom i córką, by starannie spełniali wszystkie słowa tego zakonu. Gdyż nie jest to dla was słowo puste, lecz jest ono twoim i moim życiem; i przez to słowo przedłużycie życie swoje na ziemi, do której przeprawiacie się przez Jordan, aby ją objąć w posiadanie.

Micheasza 6:8 Oznajmiono ci, człowiecze, co jest dobre i czego Pan żąda od ciebie: tylko, abyś wypełniał prawo, okazywał miłość bratnią i w pokorze obcował ze swoim Bogiem.

1 Jana 5:3 Na tym bowiem polega miłość ku Bogu, że się przestrzega przykazań jego, a przykazania jego nie są uciążliwe.

Potrzebuję więcej czasu – często słyszę gdy, ktoś ma podjąć ważną decyzję. No właśnie – tylko czy do jej podjęcia tak naprawdę potrzeba więcej czasu, czy więcej informacji ?

Biblia w/w cytatach mówi, że Bóg ma osobisty plan, który zawiera Jego osobiste zaangażowanie w naszym życiu pod warunkiem trwania w jego słowie i przekazywaniu go następnym naszym pokoleniom !

Większość informacji na temat prostego życia ( w książach, gazetach , ulotkach…) opowiadają się za różnymi możliwościami, I aby żyć prosto – musisz – być zielony (ekologiczny), głosować na lewicę, czcić (podziwiać) artystów, ćwiczyć ( medytacje) , jeść organiczne wegetariańskie produkty, podnosić swoją świadomość, rozpoznać swój „wewnętrzny wszechświat”…

Czy słyszeliście o takich wskazówkach? Większość z tego jest śmieszna ,dziwna lub niebezpieczna.

Wydaje mi się ze jestem praktyczny i posłuszny prawu… co czas pokaże i sami będziecie będziecie mogli osądzić na podstawie owoców mojego życia …. Siedząc w domu, wychowując dzieci, pracując, żyjąc na wsi a jednak w mieście, jako Ojciec – chrześcijanin, podejmuję wiele decyzji, Myśląc o swoich decyzjach każdego dnia, zebrałem kilka szczegółów i postanowiłem że dzisiejsze słowo będzie dotyczyło, trzech prostych słów. . Podejmuj – dobre – decyzje.

Efezjan 2:10 Jego bowiem dziełem jesteśmy, stworzeni w Chrystusie Jezusie do dobrych uczynków, do których przeznaczył nas Bóg, abyśmy w nich chodzili. . . .Rzymian 8:28 A wiemy, że Bóg współdziała we wszystkim ku dobremu z tymi, którzy Boga miłują, to jest z tymi, którzy według postanowienia jego są powołani. . . . . Niemal wszystko w życiu –dobre czy złe –polega na podejmowaniu decyzji Posłuchajmy kilku przykładów !

Jeśli decydujemy się ignorować pojawiające się czerwone światła, np: ożenić się lub wyjść za mąż z kimś kto dużo pije i obija się , a może chcesz mieć dzieci z życiowym niedołęgą, rozwiedzionym, śpiącym z byle kim, mającym kolejne dzieci bez ślubu….. albo wyjechać za pracą na długi okres czasu i pozostawić rodzinę, lub przerwać zbyt wcześnie naukę … no to nie bądźmy zdziwieni, gdy NASZE życie stanie się bardzo, bardzo skomplikowane.

Przeczytałem wypowiedź pewnego lekarza psychiatry. Co tydzień poświęca część czas na pracę w szpitalu jako wolontariusz. 10% pacjentów, których leczy to ludzie, to ludzie którzy chwilowo podupadli z powodu utraty pracy, czy innych trudności, lecz 90% żyje twardym życiem , spowodowanym przez ich własne głupie decyzje, czy to aby używać narkotyków, czy nadmiernie pić, uprawiać niebezpieczny seks, trwać w złych osobistych nawykach, czy niepohamowanym życiu.

1 Koryntian 6:6-8 Czemu raczej krzywdy nie cierpicie? Czemu raczej szkody nie ponosicie ?

Ok. 2lat temu na pewnej konferencji , pewna siostra składała świadectwo że straciła męża, który zmarł na raka mózgu. Przeżyła tragedie ! Oczywiście, nie zdecydowała się na bycie samotną w młodym wieku z dwoma dziećmi w wieku 6 i 7lat, lecz: jej ból jest został złagodzony przez to, że wybrała dobrego wierzącego mężczyznę. ALE zanim za niego wyszła za mąż przedyskutowali setki godzin, zanim za niego wyszła, nie wskoczyła mu do łóżka przed ślubem, ale przemodlili się o wiele rzeczy związanych z ich przyszłością, bo chciała ojca dla dzieci. Zdecydowała się, aby traktować go jako swego męża z miłością i oddaniem w czasie ich małżeństwa. Dziś nie ma żalu i może dzielić się wspaniałymi chwilami ze swymi dziećmi. Jakież to proste ?

Ananiasz i Safira – Przykład Dzieje Apostolskie 4:34….  i Dzieje Apostolskie 5:1 Przykład –Niewłaściwej – dziesięciny . . Kaznodziei Salomona 5:3-4 Gdy złożysz Bogu ślub, nie zwlekaj z wypełnieniem go, bo mu się głupcy nie podobają. Co ślubowałeś, to wypełnij! Lepiej nie składać ślubów, niż nie wypełnić tego, co się ślubowało.

Słyszałem o kobiecie ( 29 letniej), która chciała mieć dziecko, Bez męża, rozumiecie, same dziecko. Wszystko szczegółowo przemyślała. Wybrała miłego (uhm..) mężczyznę, aby z nim zajść w ciążę. Wybrała wykwalifikowaną opiekę, wybrała imiona, wynajęła mieszkanie , takie, które mogła opłacić ze swej pensji. Podjęła jakieś według niej przemyślane decyzje Urodziła się córka, skończyła 17 lat, jest pełna żądań, paląca,… śpiąca z byle kim, rozpaczliwie szukająca postaci ojca. Jej matka jest na skraju wytrzymałości stresu i wydatków. Nie ma ubezpieczenia, nie ma oszczędności i ciągle mieszka w tym samym wynajętym mieszkaniu. A to wszystko dlatego, że zdecydowała się nie dać swemu dziecku ojca. Co zła kobieta ? NIE ! Złe decyzje.

a1Pewna dziewczyna dorastała w ubogim domu, – ubóstwo, brutalny ojciec, alkoholik, który wyżywał się na jej rodzeństwie, obojętna matka, głód,… historie, które postawiły by włosy na głowie. Dziewczyna zdecydowała się opuścić to środowisko, wykształcić się w zawodzie pielęgniarki i być fachowcem. Miedzy czasie przyjęła Jezusa do swojego życia. Dobry początek. Wtedy zaczęła się spotykać z lekarzem. Mówiła że była w nim, szaleńczo w nim zakochana. Lecz ten lekarz – podobnie jak jej Ojciec – lubił sobie wypić – był pijakiem. Pewnego wieczoru po randce, odprowadzał ją z powrotem do jej mieszkania, rzucił sie na kuchenny zlew i zwymiotował . Gdy posprzątała kolejny bałagan, pomyślała: „Jeśli wyjdę za tego człowieka, będę musiała sprzątać jego wymiociny przez resztę mojego życia” Powiedziała, że nie chce go już więcej widzieć. Dwa miesiące później spotkała mężczyznę, który miał stać się ojcem jej dzieci. Pobrali się rok później. Dziś, ciągle trzymają się za ręce po 50 latach.

Spójrzcie jak to działa? Dziewczyna podejmowała decyzje myśląc , co sie będzie działo w życiu i świadomie zdecydowała się nie wychodzić za mąż za mężczyznę podobnego do jej ojca. Zamiast tego wybrała uważnie tego, który miał stać się jej życiowym partnerem. Zwracam uwagę na tą historię jako przykład tego, jak dobre wybory wpływają na nasze życie.

Ludzie często mówią, jakie my to z żoną „mamy szczęście” Częściowo mają rację – jesteśmy zdrowi i dziękujemy Jezusowi za to. Lecz w większości mylą się. Nie mamy szczęścia,.. (zazwyczaj) podejmujemy sensowne decyzje a następnie pracujemy nad tym, aby je zrealizować z powodzeniem. Filipian 4:6 powierzcie prośby wasze Bogu. Przypowieści Salomona 16:3 Powierz Panu swoje sprawy, a wtedy ziszczą się twoje zamysły. Rzymian 8:28 A wiemy, że Bóg współdziała we wszystkim ku dobremu z tymi, którzy Boga miłują, to jest z tymi, którzy według postanowienia jego są powołani.

Zdecydowaliśmy się na ślub ze sobą, ponieważ rozpoznaliśmy, że każde z nas wniesie równowagę jako małżonek i będzie dobrym rodzicem, choć musieliśmy wylać wiele Łez. Ja mam raczej dziwne i wielkie ambicje. Zdecydował się zostać kapelanem więziennym, bo wiem ilu jest tam pragnących zmiany życia Mężczyzn, a mam w tym doświadczenie

Chcemy wspólnie z Agnieszką wychować nasz dzieci na Biblijnych moralnych standardach, dyscyplinie, miłości i uśmiechu. Zdecydowaliśmy się na uruchomienie rodzinnego biznesu, abyśmy mogli być razem, mieć więcej czasu i nie być zależnym. Czy to nie są decyzje –Decyzje, decyzje, decyzje.

Wiele z tych decyzji nie przychodzi łatwo, lecz te ważne, są właściwe. Z wyjątkiem naszego zdrowia, które jest poza naszymi zasięgiem, oprócz tego, jak je utrzymujemy, co jemy co pijemy…… . Większość naszego błogosławieństwa wynika z tego, jak podejmujemy decyzje które są nacechowane obecnością w Naszym życiu Bożego Słowa. . Rzymian 14:12 Tak więc każdy z nas za samego siebie zda sprawę Bogu., raczej przypatrujmy się sobie, aby nie dawać bratu powodu do upadku lub zgorszenia.

Każdy z nas WIELE może. Nie możesz niczego zrobić z chorobami, wypadkami czy kataklizmami (lista może być bardzo długa), lecz są takie rzeczy, które znajdują się w naszym zasięgu, które mogą wpłynąć na to, jak proste lub skomplikowane będzie nasze życie. Wiele z tych wyborów wpływa na to, jak będziemy znosić te kryzysy, które zdarzają się poza naszą kontrolą.

Czas może być potrzebny na zebranie informacji. (A jeżeli pojawiają się nowa informacja), Zastanówmy się ile osób potrzebuje czasu – nie dla zebrania informacji ale dla odsunięcia od siebie momentu podjęcia decyzji ?

Efezjan 3:14  Dlatego zginajmy kolana swoje przed Ojcem,  od którego wszelkie ojcostwo na niebie i na ziemi bierze swoje imię, by sprawił według bogactwa chwały swojej, żebyście byli przez Ducha jego mocą utwierdzeni w wewnętrznym człowieku,  żeby Chrystus przez wiarę zamieszkał w sercach NASZYCH , a MY, wkorzenieni i ugruntowani w miłości,  zdołali pojąć ze wszystkimi świętymi, jaka jest szerokość i długość, i wysokość, i głębokość,  i mogli poznać miłość Chrystusową, która przewyższa wszelkie poznanie, abyście zostali wypełnieni całkowicie pełnią Bożą. Temu zaś, który według mocy działającej w nas potrafi daleko więcej uczynić ponad to wszystko, o co prosimy albo o czym myślimy, temu niech będzie chwała w Kościele i w Chrystusie Jezusie po wszystkie pokolenia na wieki wieków. Amen.

Boże naucz mnie podejmować właściwe decyzje w moim życiu W imieniu JEZUSA Amen.