You are currently viewing Wolność? Bezpieczeństwo?  Pieniądze?

Wolność? Bezpieczeństwo? Pieniądze?

Kluczowym pojęciem, którym nadużywamy ponad potrzebę w naszej obecnej rzeczywistości stało się bezpieczeństwo. Każdy chce się czuć bezpieczny. Finansowo, osobiście, jako naród czy społeczność. Chcemy czuć się bezpiecznie w naszym bloku, czy rodzinie czy w szkole. Gdy spotka nas nieszczęście, chcemy móc mu zaradzić, lub zgoła uniknąć go, jeżeli to tylko możliwe… Czy to jest możliwe?

Kupujemy zaawansowane technologicznie samochody, naszpikowane rozmaitymi systemami, mającymi je zapewnić, zapinamy pasy, zakładamy kaski, bo zresztą musimy, (nawet jak jedziemy z prędkością roweru), zakładamy kłódki na drzwi, montujemy alarmy, lokujemy nasze pieniądze w bankach, lub zgoła zamieniamy je na solidne, jak uważamy, gwarancje, wykupując ubezpieczenia: od wypadku, od choroby, od pożaru, od śmierci, ale nie tylko, bo także od nieudanego przedsięwzięcia, popsucia się ważnego dla nas urządzenia, od zerwania kontraktu, od kursu waluty, od zmiany kursu waluty, a nawet od zmiany kursu waluty.
W zapewnianiu nam bezpieczeństwa ochoczo wtóruje nam państwo, wymyślając kolejne dziesiątki regulacji i obostrzeń: prędkości, handlu, norm, które musi spełniać towar, maszyna, miejsce, człowiek.

Państwo oczywiście broni nas również przed naszymi bliźnimi, którzy chcą pozbawić nas naszych pieniędzy, aby nie zrobili nam krzywdy, jak i przed nami samymi abyśmy się nie zatruli puszką sardynek, abyśmy nie zderzyli się samochodem, przewrócili idąc chodnikiem, abyśmy nie zachorowali na nieznaną nikomu wcześniej chorobę.

To wszystko oczywiście kosztuje, więc Państwo musi nam zabierać kolejne zarobione przez nas pieniądze, ale to oczywiście dla naszego dobra, bo sami na pewno zdążalibyśmy ku niechybnej zagładzie.

Czy nie jest to konsekwencja wyłącznie z naszych wybujałych wymagań i rosnących apetytów ? Jak w takim świecie się poruszać ?

Kim jestem? Po co żyję? Dokąd zmierzam? To tylko kilka z tych pytań, na które każdy człowiek pragnie uzyskać odpowiedź. Nasze warsztaty w Szkołach, Zakładach Karnych czy też w Biurze fundacji , powstał z myślą o osobach wątpiących, poszukujących i wierzących.

Co to znaczy mieć prawdziwego przyjaciela ? Jak to jest być prawdziwym przyjacielem ? Czy rzeczywiście przyjaźń rodzi się w trudzie i problemach codzienności?
ZAPRASZAMY! Wskocz Do Nas…

wskocz