You are currently viewing Drobniaki

Drobniaki

Czy znalazłeś kiedyś drobniaka leżącego na ziemi? Oczywiście że tak, prawdopodobnie dziesiątki razy.

Zadaje to pytanie wielu ludziom w różnych miejscach, i zawsze odpowiedź jest pozytywna. Każdemu zdarzyło się znaleźć jakąś drobną monetę leząca na ziemi.

Dlaczego tak jest ? To proste, drobniaki się nie liczą. Jeśli więc jedna,
dwie czy nawet więcej spadnie to większość ludzi nie przejmuje się podnoszeniem ich . A kiedy już takie drobiazgi leża na ziemi, porysowane i brudne, jeszcze mniej ludzi jest nimi zainteresowanych i idzie dalej.

A jednak każdy z nas też podniósł takiego drobniaka przynajmniej raz.

A teraz do rzeczy. Ostatnie statystyki mówią, że obecnie w Polsce żyje około 20 milionów dorosłych w wieku  20 – 70 lat. Jeśli każdy z nich podniósł co najmniej jedną dziesięcio groszówkę to znaczy, że w jakimś dniu leży w Polsce średnio około 2 milionów złotych na ziemi ! A TE wyliczenia , nie biorą pod uwagę monet o wyższym nominale (50g , 1zł, 2zł ) !
Jesteśmy narodem, który przechodzi obok 2 milionów złotych każdego dnia nawet nie zastanawiając się nad tym. W końcu jedyne co widzimy to tylko podrapana dziesięcino groszówka na ziemi, mówimy eeeeeeeeeee ………..jest mała , więc nie może liczyć się.

Dzień małych rzeczy jest szczególnym dniem Bożym, który siłę buduje na słabości; który wyrwał Józefa z więzienia, Dawida zabrał z pastwiska, Daniela uwolnił z niewolnictwa i nawrócił świat przez Piotra rybaka i Pawła wytwórcę namiotów; sam stawszy się najpierw Cieślą.-czy to nie wspaniałe?!

To, co inni przeoczają Jezus podnosi i używa do nadzwyczajnych rzeczy.

Ewangelia według św. Marka 2rozdział : od 15wiersza  „ Jeszcze tego samego dnia wieczorem pewien Żyd imieniem Lewi wydał przyjęcie, na które zaprosił swych kolegów – nieuczciwych poborców podatkowych i innych grzeszników. Chciał bowiem, aby i oni mogli spotkać się z Jezusem i Jego uczniami, bo wielu takich właśnie ludzi znajdowało się w tłumie, który za Nim podążał. Niektórzy religijni przywódcy żydowscy widząc, że Jezus zasiada do stołu z ludźmi o złej reputacji, pytali uczniów: – Jak On może jadać w towarzystwie takich ludzi? Usłyszawszy to, Jezus odpowiedział:– To chorzy potrzebują lekarza, a nie zdrowi! Nie przyszedłem nakłaniać do upamiętania ludzi dobrych, lecz właśnie grzeszników.”

Sądzę, że możemy powiedzieć, że Jezus podnosi drobniaki i to dlatego chwycił ciebie. A to, przyjacielu, nie jest coś małego!
Jeśli ktoś z nas czuję się umartwiony, brudny, podeptany, bezsilny, to w oczach Boga wciąż ma ogromną wartość – jesteś dla Niego cenny…

Albowiem ja wiem, jakie myśli mam o was – mówi Pan – myśli o pokoju, a nie o niedoli, aby zgotować wam przyszłość i natchnąć nadzieją” (Jer. 29:11)…