W pułapce

W pułapce

Jedno z najbardziej popularnych słów w słownictwie nastolatków to „miłość” . Jednak niewielu z nich tak naprawdę wie, czym jest ” prawdziwa miłość „. Zbyt wielu myli poznanie się z miłością. Miłość jest od Boga, pożądanie od diabla.   Miłość uwalnia, poznanie pochwyci w pułapkę. Pożądliwość nastolatków doprowadziły do sytuacji, które szokują dzisiaj wszelkie poczucie przyzwoitości. Fala poza małżeńskich stosunków przelewa się po  Polsce  i po całym świecie.

Nastolatki bez oporów mówią o ” próbnych małżeństwach „, środkach antykoncepcyjnych, porodzie oraz  wielu stosunkach seksualnych. Choroby przenoszone drogą płciową „AIDS” dotykają tysięcy nastolatków.

Wysocy urzędnicy do spraw edukacji są zaalarmowani. Dusz pasterze ubolewają.

Rodzice są przerażeni. Nastolatki porywane są w wir strasznej zniewalającej  namiętności. Sam wychowuję dwóch synów, zaczną dorastać, zobaczą i poznają wiele cennych i niebezpiecznych żeczy. Jak ustrzec się przed XXI w. i jego namiętnościami jako rodzic ewangelicznie wierzący

To jest prawdziwa historia dwojga młodych ludzi, którzy pomylili poznanie z miłością.

On był synem bogatego człowieka. Ona była córką pochodząca z rodziny wyróżniającej się na tle spoleczenstwa. Trudno mu było się do niej dobrać. Męczyło go to dniem i nocą. Zaczął obmyślać intrygę i układać plany, w jaki sposób mógłby ja mieć. Ona była zupełnie  nie winna. Chciała ponad wszystko znaleźć swoja prawdziwa miłość. On był bardzo rozmowny i miał wielu przyjaciół. Jego pierwszym krokiem było zdobycie zaufania jej rodzicowi. Stal Sie wielkim udawaczem. Używał wszelkich możliwych sztuczek.

Powiedział swoim przyjaciołom, ze jest w niej zakochany, ze nie może spacz ani jeść. Musi ja mieć. Pewnego dnia świat wokół niej zawalił sie. On wypowiadał tak nieszczerze pochlebne słowa,  był chytry jak lis.

Był silniejszy od niej. Raport mówi, ze ja zmusił. Później odkryto, ze ona próbowała uciec, ale nie mogła. Płakała z powodu tego strasznego wstydu, z powodu zranienia swoich rodziców, z powodu tego, ze zrobił głupca z samego siebie i nie słuchał rozsądku. Prawdziwa Miłość słucha rozsądku , ale pożądanie nigdy tego nie czyni. Miłość jest ostrożna, natomiast pożądanie jest ślepe i rozpustne.

Czy to była prawdziwa miłość? Sami dojdźmy do tego.

Piec minut po tym, jak ja zhańbił, nagle sie zmienił. Widziała go jako bestie, która był w rzeczywistości. Rozkazał jej, aby ulotniła, sie. Ona histerycznie płakała. Błagała go, aby nie postępował tak nienawistnie. Wcześniej był taki czuły, ale teraz, kiedy dostał to, czego chciał, znienawidził ja. Z jej szlochających ust zaczęły wypływać pytania:,   „Dokąd pójdę? Co z moją rodziną ?    Wystarczająco złe było to, w jaki sposób i mnie potraktowałeś, ale jak możesz teraz odwrócić się ode mnie?”. Jej salowa wpadały do głuchych uszu. Powiedział, ze nie mocze znieść jej widoku i zaczął ja wyzywać, a nawet odmówił zabrania jej do domu.  Ostatnia rzecz, jaka powiedział było: „Nie chce cię już nigdy więcej  widzieć”. Ona została złapana w pułapkę!

To nie koniec tej historii.

To nigdy Sie tak nie kończy. Ktoś zapragnął zemsty. Jej brat byle wściekły, a ojciec upokorzony. Tragiczny koniec nadszedł na przyjęciu z alkoholem, zorganizowanym przez brata tej zhańbionej dziewczyny. Płatny morderca targną się na rzycie tego młodego mężczyzny i ten zmarł na miejscu.

To brzmi jak jakąś historia z  gazety, prawda ?

Ale jest to biblijna historia Amona i Tamar (możesz ja przeczytać w 2 Księdze Samuela, rozdziale 13). Jest to także historia tysięcy nastolatkowi na całym świecie. Biblia omowi:,  „Lecz każdy bywa kuszony przez własne pożądliwości, które go pociągają i nęcą; potem, gdy pożądliwość pocznie, rodzi grzech, a gdy grzech dojrzeje, rodzi śmierć” (List Jakuba 1,14-15).

Pożądanie sprowadza śmierć! Posłuchaj nastolatku, mamo, tato, choć wiecie, jakie SĄ fakty.                                         Ścieżka pożądania jest ścieżką zła, a zło jest ostateczna pułapka diabla!

Dzisiejsza postawa względem grzechu wcale nie jest nowa.

Aby skusić Ewę , szatan używał tych samych kłamstw, jakich używa, by dzisiaj złapać w pułapkę Ciebie. Ta sama ścieżka zawsze prowadzi do tego samego miejsca. Zabawa z grzechem zawsze doprowadzi cię do takiego momentu, gdzie odkryjesz, ze zostałeś pokonany przez swoja grzech i ze nie jesteś w stanie sam sobie pomoc.

Kiedy młody czy stary człowiek próbuje być wolny od Bożych praw, zawsze kończy jako złapany w pułapkę przez diabla?! Jeśli chodzi o Tamar, najsmutniejsza rzeczą jest to, ze ona jedynie szukała miłości, tak jak każdy nastolatek , jak każdy z nas.

A ci, którzy szukaj miłości w grzechach i przyjemnościach zaspokajających własne pożądliwości, zostaną złapani w pułapkę, dokładnie w ten sam sposób jak ona. Ale wielu nastolatków, tak jak ta osoba, aktora dala ci to do przeczytania , odnalazło prawdziwa miłość i szczęście.      Nie jest to zaledwie ten rodzaj miłości, o którym słyszałeś lub czytałeś. Jest to najwyższa możliwa forma miłości: miłość Boża. Przewyższa ona  jakąkolwiek inną miłość. Skąd możesz dowiedzieć się sie o Bożej miłości?  Ewangelia Jana 3,16 mówi ci o niej:

„Albowiem tak Bóg umiłował świat (włączając w to ciebie), ze Syna swego jedno rodzonego dał „. Skąd możesz wiedzieć, ze Bóg cię kocha? Ponieważ On dał. Prawdziwa miłość skupia sie raczej na dawaniu niż na braniu. Prawdziwa miłość skupia Sie raczej na  szczęściu drugiej osoby niż na zaspokojeniu samego siebie. Istnieje droga wyjścia z pułapki, w jakiej sie znajdujesz. Jest to droga do prawdziwej miłości,  szczęścia i poczucia bezpieczeństwa.

Ale jest tylko jedna taka droga: Boża droga. Boża droga polega na tym: przyjmij Boży dar – Jezusa Chrystusa. Nie możesz kupić tej miłości. On kocha cię nawet z twoimi wszystkimi grzechami i oferuje ci zbawienie – za darmo.

Nie musisz sam sie poprawiać. To On cię przemieni.

Jakże jest to możliwe? Jezus Chrystus umarł na krzyżu, odbierając zapłatę za twoje grzechy. Ewangelia Jana 3,16 brzmi dalej tak:, „aby każdy, kto wen wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny”.

Pułapka grzechu prowadzi cię do śmierci trwającej przez wieczność, ale Chrystus oferuje ci życie wieczne – jako  dar. W jaki sposób możesz przyjąć ten darmowy dar ? Poproś Boga o wybaczenie. Oznacza to, ze musisz żałować za nie i prosić Boga, aby ci przebaczył. Następnie poproś Chrystusa, aby zamieszkał w twoim sercu. On to zrobi! „Jeśli wyznajemy grzechy swoje, wierny jest Bóg i sprawiedliwy i odpuści nam grzechy, i oczyści nas od wszelkiej nieprawości” (1 List Jana 1,9).

Do ciebie należy wyznanie swoich grzechów. Kiedy to zrobisz, Bóg obiecuje, ze ci przebaczy, a Bóg nigdy nie wycofuje sie z obietnicy?

To jest biblijna droga do bycia uratowanym i bycie zwycięzcą w życiu teraźniejszymi i w wieczności.

Pierwszy ruch zależy od ciebie. Bóg wyjdzie ci naprzeciw.

Możesz Pomodlić się tą modlitwą ze swojego serca:

Jezu, przyznaje, ze jestem zagubionym i zrozpaczonym grzesznikiem. Potrzebuje Cię. Przebacz mi wszystkie moje grzechy. Wyznaje Tobie teraz je wszystkie.(wymień je przed Bogiem) Wiem, ze możesz mi je przebaczyć i ze to zrobisz.  Zapraszam Cię do Swojego serca jako swojego osobistego Zbawiciela (Ew Jana 1-12, Jana 14:23)

Dziękuję, że wysłuchujesz modlitwy grzesznika i za dar życia wiecznego, który  mnie obdarzasz.

W imieniu Jezusa Amen.

Podziel się