You are currently viewing Relacja z Pantonimy z Zakładu Karnego

Relacja z Pantonimy z Zakładu Karnego

Do kolejnego ciekawego zdarzenia doszło w działaniach naszego duszpasterstwa. Do Zakładu Kapelan Daniel H. zaprosił grupę małego teatru Pantomimy „Tożsami” z Gdańska i zespół przed Nami  Aktorzy teatralni przygotowali dla osadzonych program artystyczno – profilaktyczny, mający uświadamiać jakie zagrożenie w życiu stanowią nałogi i przywary dnia codziennego.

Wskazywali że stawiane zasady przez Pismo Święte, działają nawet po 2000lat. Inspiracją do wykonywanych scenek i muzyki jest Biblia i jej zasady. Dając do zrozumienia że najtrwalsza zmiana zaczyna się od środka czyli duszy. Przedstawili sytuacje wyjęte z życia, z którymi  człowiek na co dzień się spotyka.

Przedstawienia teatralne na temat uzależnienia od środków odurzających oraz konsekwencji wynikających z łamania norm prawnych trafiają do skazanych najszybciej gdy osoby je przedstawiające najlepiej znają temat z autopsji. Zaangażowanie prowadzących oraz interesujący sposób przekazania informacji poparty dużą dawką muzyki wykonywanej przez nich samych sprawiły, że osadzeni z ogromnym zainteresowaniem aktywnie uczestniczyli w całym przedsięwzięciu. Wykonawcy spektaklu po tak ciepłym przyjęciu zapowiedzieli, że ponownie odwiedzą jednostkę z nowym przedstawieniem artystycznym.