You are currently viewing Nasłuchiwanie

Nasłuchiwanie

Tak spełnia się na nich przepowiednia Izajasza: Słuchać będziecie, a nie zrozumiecie, patrzeć będziecie, a nie zobaczycie.

Bo stwardniało serce tego ludu, ich uszy stępiały i oczy swe zamknęli, żeby oczami nie widzieli ani uszami nie słyszeli, ani swym sercem nie rozumieli: i nie nawrócili się, abym ich uzdrowił. Mateusza 13rozdział od 14wiersza

Pewne Towarzystwo Żeglugi poszukiwało radiooperatora. Kandydatów do objęcia tego stanowiska było wielu.

Oczekiwali w wielkiej sali na wezwanie kierownika do spraw zatrudnienia.

Rozmowy miedzy kandydatami szły jak z płatka.
Przeplatały je zabawne żarty. Nagle pewien młody człowiek, który wydawał się dotąd obojętny na wszystko, co się wokół niego działo, podniósł się gwałtowanie i podążył do biura szefa. 
Wyszedł z niego po krótkim czasie, radosny i zadowolony. Został przyjęty na stanowisko radiooperatora. Pozostali kandydaci musieli zrezygnować . Nie potrafili sobie wytłumaczyć, dlaczego nie zostali przyjęci ? „Panowie odrzekł kierownik wydziału zatrudnienia. Wiadomość, która była przedmiotem testu, została panom przekazana alfabetem Morsa na sali, w której się panowie znajdowali. Brzmiała ona następująco: Pierwszy, kto usłyszy tę wiadomość, może wejść do mojego biura. On to zostanie przyjęty. Potrzebujemy osoby, która byłaby w ciągłym pogotowiu. Jak widać, tylko jeden z was zareagował na nią. Takiego kogoś szukałem.”.

Podobnie i dzisiaj Bóg zwraca się do wszystkich ludzi, a głos Jego daje się słyszeć aż po krańce zaludnionej ziemi.

Bądźmy czujni, by usłyszeć , nie poddając się wpływowi rozlicznych głosów, które słychać w dzisiejszym świecie.

Lecz szczęśliwe oczy nasz, że widzą, i uszy nasze, że słyszą.

Bo zaprawdę, powiadam wam: Wielu proroków i sprawiedliwych pragnęło ujrzeć to, na co my dziś wiemy, a nie ujrzeli; i usłyszeć to, co my słyszymy, a nie usłyszeli Mateusza 13 rozdział od 16 wiersza

„Człowiek nawet patrząc na prawdę nie potrafi jej rozpoznać, jeśli niema Ducha Bożego w jego sercu.”

Modlitwa na dziś

Panie Boże tak często nie chce słyszeć twojego głosu ;

Ale wiem że potrzebuje zmiany swojego postępowania .

Pozwól mi , Ciebie, usłyszeć w moim życiu

W imieniu Jezusa Amen.